Berberin acı intikamı! Milliyetçi siyasetçi tuhaf saç stiliyle gündem oldu: En kötü saç kesimi..

Estonya milliyetçi partisi EKRE üyesi olan ve daha evvel 2020-2021 yılları arasında Çevre Bakanı olarak görev yapan Rain Epler ülkesinde yabancı düşmanlığı ve ırkçılığı teşvik etmekle suçlanıyor.

Ülkesinde, siyasetleri azınlık kümeleri ortasında kaygı yaratsa da ülke dışındaki beşerler için en dikkat alımlı yanı saç bölümü.

ABD merkezli Politico gazetesinde yer alan bir makale, geçtiğimiz hafta Estonya parlamentosuna milletvekili olarak seçilen ancak siyasi telaffuzlarından çok enteresan saç kısmıyla tanınan milliyetçi siyasetçi Rain Epler’i gündeme getirdi.

SAÇI PERUK ÜZERE GÖRÜNSE DE GERÇEK

“Trump, Johnson ve Fabricant’ı geçin, yeni ve vahim bir saç kesiti sahnede” başlıklı haberde milliyetçi EKRE partisi üyesi Rain Epler hakkında, “Peruk üzere görünse de, ‘foliküler alanda bir ölçü (ama sırf bir miktar) gelişme olduğunu’ kabul etmesine karşın, saçının gerçek olduğunu söylüyor” denildi.

Sosyal medyada Epler’in şeklinin yayılmasından kısa mühlet sonra binlerce yorum yapıldı. Bir toplumsal medya kullanıcısı “Yılın saç bölümü Estonya’dan Rain Epler’e gidiyor” derken bir öbür kullanıcı ise “Bu adama ne olduğu anlaşılana kadar Estonya’daki tüm siyasi sürecin durdurulmasını talep ediyorum” dedi.

SAÇ TARZI, TUMRP’I HATIRLATTI

Makaleye nazaran, Epler’in başbakanlığa yükselme ihtimali hayli zayıf iken, Estonyalı siyasetçinin saç tarzının hatırlattığı eski ABD Başkanı Donald Trump’ın 2024 Başkanlık seçimlerinde hakkındaki soruşturmalara karşın aday olmak istediği de hatırlatıldı.

Eski ABD Başkanı Trump ile Eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın saç tarzları de uzun müddet ülkeleri kadar dünya gündemine de damga vurmuş ve birden fazla vakit alay konusu olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir