“Böyle bir ölümü hak etmedi” Tanju Tuncel son yolculuğuna uğurlandı

15 Temmuz Cumartesi günü hayatını kaybeden, oyuncu Tanju Tuncel, Erenköy Galip Paşa caminde öğlen namazının akabinde kılınan cenaze namazı sonrası son seyahatine uğurlandı. “Geniş Aile”, “Eyvah Eyvah 2” ve “Babamın Kemikleri” üzere birçok dizi ve sinemada rol alan ve 83 yaşında hayatını kaybeden Tanju Tuncel’in cenazesine İstanbul Kent Tiyatroları’ndan rol arkadaşları, Tuncel’in kızı Banu Sezgin, kuzenleri ve aile dostları ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu katıldı. Kılınan cenaze namazı sonrası Tanju Tuncel’ in cenazesi Tuzla’daki Osmangazi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“ÇOK YETENEKLİ VE ÖZEL BİR İNSANDI”
Oyuncu Nedim Saban, Hakikaten çok acı, ben kendisini 2 yıl evvel ziyaret etmiştim. Çok yakından, çok sevdiğim biriydi. 1978 yılında izlemiştim, o periyottan beri de sıkı hayranıyım. Tıpkı vakitte da bir dizide bir arada oynamıştık, çok kısa bir devir. Ne kadar şanslıyım ki son 2 yılında onu öğrencilerimle birlikte ziyarete gitmiştim. Sağlıklıydı, uygundu lakin Türkiye tiyatrosu için büyük bir kayıp. Çok yetenekli ve özel bir insandı. Duyduğum kadarıyla kimseyi kırmamış hayatı boyunca, bu da bence çok değerli. Dualarım onunla.” diye konuştu.

“SON GÜNLERİNDE HAK ETMEDİĞİ BİR YAŞANTISI OLDU”
Tuncel’in yakın dostu oyuncu Feriha Eyüpoğlu ise, Ben 16 yaşındaydım, o 25 yaşındaydı, yani çocukluk arkadaşı sayılırız. Hak etmedi bu türlü bir vefatı. Son günlerinde hak etmediği bir yaşantısı oldu. Dünyanın en yeterli insanıydı. Şık, naif, güzel bir oyuncuydu. Hayatı çalışmakla geçti. Lakin arkadaşları daima yanındaydı, yolu açık olsun Tanjumuzun. Bakım meskeninde yalnız kalınıyor lakin arayanı soranı vardı. Tiyatrodan olsun, ailesinden olsun soranları vardı. Dönemden ötürü birçok kişi yok İstanbulda. Fakat herkes telefonla arıyor, soruyor.” dedi.

“EVDE BAKILSA BU KADAR YETERLİ BAKILAMAZDI”

Aile yakını Oğuz Çineli ise, Tanju Tuncelin son vakitlerinde bakım meskeninde kalmasını eleştiren ve ailesini sorumlu tutan toplumsal medya paylaşımlarıyla ilgili konuştu. Çineli, “25 yıldır aileyle birlikte olan, iç içe yaşadığımız bir dostumuz. Tanju teyzemizi kaybettik, hepimiz çok üzgünüz. Evladı ve torunları, herkes çok üzgün. Uzaktan bakıldığında her şey farklı görünüyor fakat o denli değil. Aile elinden gelen herşeyi yaptı. Daha evvel kendi konutunda yaşıyordu, orada artık mental ve fizikî kahırları olduğu için tek başına yürütememeye başladı. Yaşı da ileriydi biliyorsunuz. Bunun ardından yanına bakıcıyı da kabul etmedi. Kabul etmedikten sonra da şu an da bulabileceğiniz, en düzgün huzur konutunun en güzel odasındaydı. Süit, herşeyi kendisine ilişkin olan ve ailenin eli daima üstündeydi. Bu durumdayken, bunu bu kadar net bilmeyenlerin kimi beğenilen olmayan telaffuzlarda bulunması nahoş oldu. Aileyi de üzüyor, Tanju hanım artık duysa daha çok üzülürdü. Huzur meskeninde başında daima özel hemşire vardı. Evde bakılsa bu kadar düzgün bakılamazdı.” dedi. Tanju Tuncel’in cenazesi kılınan cenaze namazının akabinde Tuzla’daki Osmangazi Mezarlığında toprağa verildi.

Tanju Tuncel kimdir?
Adana’da 1940 yılında doğan Tanju Tuncel, Akhisar Ortaokulu, Erenköy Kız Lisesi ve akabinde İstanbul Konservatuvarı Tiyatro Kısmı’nı bitirdi. Tuncel, kendisi üzere oyuncu olan Necdet Yakın ile evlenip boşandı. Tiyatroya Gençlik Tiyatrosu’nda başlayan Tuncel, İstanbul Kent Tiyatrosu’ndan emekli oldu. Emekli olduktan sonra dizilerde oynamaya devam eden Tuncel, ‘Geniş Aile’, ‘Eyvah Eyvah 2’, ‘Eyvah Eyvah 3’, “Babamın Kemikleri” üzere üretimlerde da yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir