CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Yönelik Suikast İddiası

MHP’den istifa edip CHP’ye geçen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alaattin Aldemir, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik suikast tezleriyle ilgili tabire çağırıldı. Emniyette söz veren Aldemir, suikast teşebbüsü tezlerine “Saldırıyı bir yerde duydum. İsmini söylemek istemediğim bir STK başkanı söyledi. Bildiğim bir şey yok” dedi.

Artı Gerçek’ten Dinçer Gökçe’nin haberine nazaran, Aldemir’in Organize Hatalarla Uğraş Şube Müdürlüğü’nde, ‘bilgi sahibi’ sıfatı ile sözü alındı. Aldemir, emniyette verdiği tabirinde savlara ait şunları söyledi: “Saldırıyı bir yerde duydum. İsmini söylemek istemediğim bir STK başkanı söyledi. Bildiğim bir şey yok. Kurum yahut kişi olarak bilmiyorum. Atak olabileceğinin varlığına kanaat getirdim, genel liderim Kılıçdaroğlu’na ilettim. Daha fazla önlemler artırılsın, güvenlik tedbirleri alınsın diye bu savları kamuoyu ile paylaştım. Bundan da başarılı olduğuna inanıyorum. Bunun dışında elimde bilgi, doküman yok, saldırıyı yapacağı tez edilen mafya kümesini da kim olduğunu bilmiyorum.”

Konuya ait soruşturma sürecinin devam ettiği öğrenildi. Bir devir, Alparslan Türkeş’in de danışmanlığını yapan Dava Ocakları Eski Genel Başkanı Alaattin Aldemir, katıldığı bir televizyon yayınında, Millet İttifakı’nın da cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘suikast’ argümanını, “Bir mafya kümesi üzerinden Kılıçdaroğlu’na atılım yapılacağıyla ilgili duyumlarım var. Sandık güvenliğinden evvel Millet İttifakı’nı oluşturan önderlerin can güvenliği her şeyden önemli… Sakın ha, bu ateş hepimizi yakar” sözleri ile gündeme getirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir