Galatasaray’ın İstanbul’a getirdiği Szymanski’de gülen taraf Fenerbahçe oldu! Galatasaray’ın yaptığı teklif…

Fenerbahçe, Arda Güler’in Real Madrid’e gitmesinin akabinde görüşmelerini hızlandırdığı Sebastian Szymanski’de keyifli sona ulaştı ve transferi resmen açıkladı. İstanbul’a gelen 24 yaşındaki futbolcu dün Ülker Stadı’nda kendisini 4 yıllığına sarı lacivertli renklere bağlayan mukaveleye imza attı. Kanarya bu transfer için kulübü Dinamo Moskova’ya 4 taksitte 9 milyon 750 bin Euro bonservis ödeyecek. Polonyalı futbolcu ise yıllık 2.5 milyon Euro alacak.

ERDEN TİMUR: MAAŞ SKALAMIZA UYMUYOR

Sebastian Szymanski için Galatasaray da devreye girerken Sportif A.Ş. Lider vekili Erden Timur oyuncu ile görüştüklerini itiraf etmiş ve “Değerli, düzgün bonservis ödenebilecek bir oyuncu. Lakin maaş skalası var. Belli bir sayının üzerine çıkamıyoruz. Bizim 8 numaraya şu an daha tartı vermemiz gerektiği için şu anda daha istikrarlı ilerliyoruz” demişti. Sarı kırmızılıların İstanbul’a getirdiği Polonyalı oyuncuya 1.4 milyon Euro teklif ettiği fakat Szymanski’nin bu sayısı kabul etmediği ortaya çıktı.

“HEP BİRLİKTE HOŞ BİR DÖNEM YAŞAYALIM”

Polonyalı futbolcu, Fenerbahçe ile mukavele imzaladıktan sonra sarı lacivertli formayı giyip Ülker Stadı’nın çimlerine ayak basarken yaptığı kısa açıklamada “Burada, Fenerbahçe’de olduğum için çok memnunum. Türkiye’nin en büyük kulübüne geldim, buranın bir modülü oldum ve bunun gururunu yaşıyorum. Bir an evvel çalışmalara başlamak istiyorum. Fenerbahçe taraftarı ile stadımızda tanışmak için sabırsızlanıyorum. Onlara şunu söylemek istiyorum: Haydi daima birlikte hoş bir dönem yaşayalım. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir