Groupe SEB Türkiye Satış ve Perakende Direktörü Şükrü Çetinkaya oldu


Groupe SEB Türkiye Satış Departmanı’nda “Satış ve Perakende Direktörü” pozisyonuna Şükrü Çetinkaya getirildi. Son 4,5 yıldır Satış Direktörü unvanıyla Sony Türkiye’de görev alan Çetinkaya artık, Tefal, Rowenta, Krups ve Moulinex markalarının tümünün ülkedeki satış faaliyetlerinden sorumlu olacak.

2 Mayıs 2023 itibarıyla yeni görevini devralan Çetinkaya’nın gündeminde, Groupe SEB Türkiye’nin mevcut bayi ve satış noktalarının güçlendirilmesi, ayrıca yeni kanal ve ürün stratejisiyle özellikle e-ticaretteki marka pazar payının artırılması öncelikli konular olarak yer alacak.

Marmara Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu olan Çetinkaya, profesyonel kariyerine 2005’te Volkswagen Doğuş Oto’da Satış Temsilcisi olarak başladı ve 2007 yılında Saha Satış Yöneticisi unvanıyla Volkswagen Doğuş Finans’a geçiş yaptı. Mayıs 2011’den itibaren 12 yıl boyunca kariyerini sürdürdüğü Sony Türkiye’de sırasıyla Ürün Müdürü, Kıdemli Ürün Müdürü, Kıdemli Satış & Pazarlama Müdürü, Tüketici Ürünleri Pazarlama Müdürü ve Satış Direktörü pozisyonlarında görev yaptı.

Groupe SEB Hakkında: 

Küçük ev aletleri alanında dünyada referans kabul edilen Groupe SEB, farklı perakende kanalları üzerinden tüketicilerle buluşturduğu Tefal, Seb, Rowenta, Moulinex, Krups, Lagostina, All-Clad, WMF, Emsa ve Supor gibi 33 lider markayı içeren benzersiz portföyüyle, 150’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Yılda 350 milyona yakın ürün satan şirket, inovasyon, uluslararası büyüme, rekabetçilik ve müşteri hizmetine odaklanan uzun vadeli stratejisiyle öne çıkmaktadır. Groupe SEB, 2022’de 8 milyar Euro’ya yakın satış gerçekleştirmiştir ve dünya çapında 30 binden fazla çalışana sahiptir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir