İddia: AK Partili Gençlik Kolları Başkanı, karakolda şube müdürünü yumrukladı

Karaman’da dün gece AK Parti Karaman Gençlik Kolları Vilayet Lideri Kemal Toprak’ın, İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ve Güvenlik Şube Müdürü Alparslan Yanar’a yumruk attığı argüman edildi. Alparslan Yanar ve AKP Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak, “darp cebir” ile “hakaret” suçlamalarından birbirlerinden şikayetçi oldu.

Karaman’ın mahallî sitelerinden Karaman Ajans’ın haberine nazaran olay dün gece yarısı 01.00 sıralarında Çarşı Polis Merkezi amirliğinde meydana geldi. İddiaya göre AK Parti Gençlik Kolları’nda misyonlu gençleri seçim çalışmaları kapsamında ellerindeki etiket ve bayrakları sokaklardaki direklere yapıştırırken görenler bunun yasak olduğunu söyleyip polise ihbarda bulundu. İhbarın akabinde ihbarcılar ve ihbar edilen gençler polis merkezine davet edildi.

Seçim çalışması yürüten gençlerin polis merkezine davet edildiğini öğrenen AK Parti Gençlik Kolları Lideri Avukat Kemal Toprak ise polis merkezine geldi. Burada bilinmeyen bir nedenden ötürü Kemal Toprak polis merkezinin içinde Çevik Kuvvet ve Güvenlik Şube Müdürü Alparslan Yanar’a yumruk attı, taraflar birbirine girdi. Kısa müddetli arbedenin akabinde karakoldaki polisler ortaya girdi.

Olayın akabinde taraflar Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sıhhat kontrolünden geçirildi. AK Parti Gençlik Kolları Lideri Kemal Toprak, Emniyet Müdürü Alpaslan Yanar’dan hakaret ettiği savıyla, Alpaslan Yanar’da Kemal Toprak’tan darp cebir argümanıyla şikayetçi oldu. Cumhuriyet Başsavcılığı polis merkezindeki güvenlik kameralarının da incelemek üzere koruma altına alınması talimatı verdi.

Başlatılan soruşturma sürüyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir