Osmangazi’nin her metrekaresine yatırım

BURSA (İGFA) – Görev yaptığı 15 yıllık müddet içinde ilçeye çok sayıda hizmet kazandıran Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçede yaşayan vatandaşların nefes alacağı yeni yerler oluşturmaya devem ediyor. Selamet Mahallesinde yaşayan vatandaşların talepleri doğrultusunda bölgeye park kazandırmak için kolları sıvayan Lider Dündar, bin 230 metre kare alan üzerine, içerisinde çocuk oyun gurupları, basketbol alanı, spor aletleri, oturma bankları ve yürüyüş yollarının bulunduğu Üsküp Parkı’nı hizmete açtı. 1 milyon 200 bin liraya mal olan park Selamet Mahallesi sakinlerinin kullanımına sunuldu. Gerçekleşen açılış törenine AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Adnan Kurtuluş, MHP Osmangazi İlçe Başkanı Kerim Gürsel Çelebi, Selamet Mahalle Muhtarı Erol Üsküplü ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşların taleplerine anında yanıt verdiklerini tabir eden Osmangazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Lider Adayı Mustafa Dündar, “Buradan Üsküp’e ve burada yaşayan Üsküplülere selamlarımı gönderiyorum. Bizler mahallelerimizi daima geziyoruz. Muhtarlarımız ve halkımızla birlikteyiz. Mahallelerimizin gereksinim ve talepleri neyse bu istekleri yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri bizlere ulaştığında projeler üreterek bunları gerçekleştiriyor ve yeni hayat alanları oluşturarak mahallelerimizin nefes almasına katkı sağlamış oluyoruz. Parklar, bizlerin toplanma ve bir ortaya gelme yerleri. Burada ki mahalleler 60 yıl evvel kurulmuş. O günün kurallarında planlaması olmadan yapılmış. Planlar dışında yapılanma olduğu için artık burada yeni bir hizmet yapmak epeyce güç oluyor. Bizler hizmet yapmak için kamulaştırma yapmak zorunda kalıyoruz. Durum bu türlü olunca yapılan en ufak hizmetin dahi maliyeti kat kat artıyor. Bizler Osmangazi Belediyesi olarak, muhtaçlıkları en yeterli halde belirliyor ve bütçemizi israf etmeden yerinde kullanıyoruz” dedi.

“850’NİN ÜZERİNDE PARKIMIZ VAR”

Osmangazi’de her mahalleye parklar inşa ettiklerini söz eden Lider Dündar, “Üsküp Parkı’ni inşa ettiğimiz alan makus manzarası olan bir yerdi. Bizler, bu parka emsal halde mahallelerimizde birçok park inşa ettik. Osmangazi ilçemizde 850 adetin üzerinde parkımız var, yeni açtığımız Üsküp Parkı ilçemize ve mahallemize iyi olsun” diye konuştu.

Selamet Mahallesi Muhtarı Erol Üsküplü de şahsı ve mahalle sakinleri ismine yaptığı hizmetlerden ötürü Lider Dündar’a teşekkürlerini sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir