Shakira ve Gerard Pique çocuklarının velayeti konusunda anlaşmaya vardı

milliyet.com.tr

Gerard Pique ile dünyaca ünlü müzikçi Shakira’nın (45) aşkı kısa bir mühlet evvel sona ermiş; 11 yıldır keyifli bir birliktelik sürdüren çiftin münasebetinin bitmesinin sebebinin ihanet olduğu ortaya çıkmıştı. Gerard Pique’nin Shakira’yı aldattığı ve ünlü müzikçinin bunu yakaladığı ileri sürülmüş, ünlü çiftin bu olayın akabinde meskenlerini ayırdığı da belirtilmişti.

ORTAK AÇIKLAMA

Basına yansıyan haberlerin akabinde, ikiliden de resmi açıklama gelmişti. Shakira ve Pique, ortak yayınladıkları açıklamada, “Yollarımızı ayırdığımızı doğrulamaktan ötürü üzgünüz. Birinci önceliğimiz olan çocuklarımızın yeterliliği için mahremiyetimize hürmet bekliyoruz” sözlerini kullanmıştı.

MAHKEMEDE KARŞI KARŞIYA GELDİLER

Shakira ve Pique ayrılık davası ve çocuklarının velayeti için İspanyanın Barselona kentindeki 18. Asliye ve Aile Mahkemesi’ne geldi. Basının imaj almak için ağır ilgisinin altında başka farklı mahkemeye giren Pique ve Shakira, çıkışta gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen rastgele bir açıklama yapmadı.

HAKİM KARŞISINDA ONAYLANDI 

İspanyol basını, Shakira ve Pique’nin çocuklarının velayeti konusunda kasım ayı başında vardıkları muahedeyi hakim karşısında onayladıklarını belirtti.

Shakira ve Pique, avukatları aracılığıyla daha evvel yaptıkları açıklamada şu sözleri kullanmıştı:

Çocuklarımızın iyiliğini garanti eden bir mutabakat imzaladığımızı ve yalnızca resmi bir prosedürün modülü olarak mahkemede onaylanacağını bildirmek istiyoruz. Tek maksadımız çocuklarımıza en yüksek güvenlik ve muhafazayı sağlamaktır. Bunun saklılığına hürmet duyulacağına güveniyoruz. Gösterilen ilgiyi takdirle karşılıyor, çocukların gerekli mahremiyetle, inançlı ve sakin bir ortamda hayatlarına devam edebilmelerini diliyoruz.

AYDA 10 GÜN ÇOCUKLARINI GÖREBİLECEK 

Anlaşma gereği Shakira’nın ABD’nin Miami kentindeki 750 metrekarelik meskenine taşınacağı, çocukları Milan (9) ve Sasha’yı (7) da götüreceği, Pique’nin ise ayda 10 gün çocuklarıyla birlikte olacağı belirtildi.

“KONUŞMAK SAHİDEN ZOR”

Öte yandan Shakira, geçtiğimiz aylarda verdiği röportajda biten alakasıyla ilgili konuşmuştu. “Sessiz kalmaya ve olayları sindirmeye çalıştım” diyen müzikçi, “Bu mevzuyla ilgili konuşmak nitekim çok zor” tabirlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir