Son Dakika: 45 bin öğretmen ataması için ön başvurular ve atama tarihleri belli oldu

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 45 bin yeni öğretmen atama müjdesinin ardından atama takvimi ile branş bazında kontenjan dağılımını bugün prestijiyle ilan ettiklerini duyurdu.

ÖN MÜRACAAT VE ATAMA TARİHLERİ BELİRLİ OLDU

Özer, öğretmen ataması için ön müracaatların 27 Mart-1 Nisan tarihlerinde alınacağını, atamaların ise 8 Mayıs’ta yapılacağını bildirdi.

“ÖNCELİKLİ OLARAK AFET BÖLGELERİNDE GÖREVLENDİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Mart’ta Twitter hesabından yaptığı açıklama ile atama bekleyen öğretmenlere muştuyu vermişti. Paylaşımında Erdoğan, “Sevgili vatandaşlarım, eğitim topluluğumuzun bedelli üyeleri, buradan sizlerle bir muştuyu paylaşmak istiyorum” diyen Erdoğan, bildirisinde şu sözleri kullandı: “Eğitim sistemimizin kalitesini artırmak, eğitim takımımızı daha da güçlendirmek için 45 bin yeni öğretmen ataması yapacağız. Atanacak öğretmenlerimizi öncelikli olarak zelzelenin yaralarını sarmak için afet bölgelerinde görevlendireceğiz. Tüm öğretmenlerimize, ailelerine, öğrencilerimize ve eğitim topluluğumuza güzel olsun” sözlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir